Savci.upol.cz
Úvod | Redakce | Teorie | Systém | Galerie | Dotazy | Literatura
Savci.upol.cz
Savci.upol.cz
internetová encyklopedie savců
Charakteristika stránek, abstrakt
Hlasování & statistiky
Nejvyhledávanější řády savců
šelmy 15,3%
primáti  9,4%
sudokopytníci  8,5%
Tyto stránky prohlížíte:
často 52%
zřídka 14%
poprvé 34%
Stránky hodnotíte jako:
výborné 76%
dobré 22%
průměrné 2%
slabé 0%
Návštěvníci mají vzdělání:
vysoké 43%
střední 26%
základní 31%
dotazník
Statistika návštěvnosti stránek
Kvíz - test vašich znalostí
Copyright - autorská práva
Naše stanovisko k autorství a podmínky pro kopírování
Stránky připravují
Autoři: Marek Bryl a Tomáš Matyáštík. ...další informace
 
© Savci.upol.cz 1999–2006
All rights reserved
Redakční servis


Milí čtenáři,
  z vašich ohlasů víme, že jsou Vám tyto stránky prospěšné a že si mezi Vámi získávají stále více příznivců. Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na další ohlasy a náměty, které nám pomáhají s vytvářením internetové encyklopedie o savcích.

Aktuální informace a dění:

  • Zde je ke stažení publikace Jezevec lesní, jeho biologie a význam v ekosystému: Matyáštík, et al. - Jezevec lesní.pdf (PDF, 85 MB).
  • Rubriku Zprávy ze světa savců jsem pro téměř nulový zájem pozastavil. Několik zajímavostí mám sice ještě v šuplíku... Škoda, publikované informace byly myslím stručné, jasné a relevantní, na rozdíl od článků v běžných českých médiích. M.
  • Na spřáteleném serveru www.biolib.cz, ve spolupráci s M. Anděrou z Národního Muzea, běží projekt Mapování savců v ČR. Zapojte se.
  • Ehm... žjišťuji, že jsem na to tady už asi dva roky sám. A jelikož mám i jiné aktivity, tak to moc nestíhám. K tomuto webu mám rozpracováno větší množství věci najednou, tak prosím ještě o trpělivost. Díky. Marek
  • Sledujte Zprávy ze světa savců. Občas doplňujeme a aktualizujeme také starší zprávy, takže se vyplatí je sledovat.
  • Jestliže Vám někdy přišel zavirovaný e-mail a na místě odesílatele byla uvedena naše adresa, pak věřte, že určitě nebyl od nás (čtěte více).
  • Využívejte službu vyhledávání. Můžete tak snadno najít na našich stránkách hledaný termín či jméno živočicha o něhož se zajímáte.

Poslední aktualizace:
31. 8. 2006:  úpravy redakce; úpravy na stránce Zprávy ze světa savců;
1. 4. 2006:  kvíz nyní zobrazuje aktuální stav po každém odeslání volby;
24. 10. 2005:  aktualizován výkladový slovník a Rekordy savců;
 Přehled starších aktualizací »

Chcete být informováni o nových aktualizacích?
  Stačí odeslat e-mail, na který Vám máme informace o podstatných aktualizacích zasílat. Tuto službu lze pochopitelně kdykoli zrušit. Adresy nemohou být použity k jinému účelu.  ...více

Odeslat_mail
Co můžete Vy udělat pro tyto stránky?
  Napište nám svůj názor, co se Vám na stránkách líbí či nelíbí, co zde chybí... Pokud najdete chyby, nedostatky, znáte další zajímavou literaturu nebo jména savců, které nemáme v systému, nebojte se ozvat. Budeme též rádi, když nás upozorníte na zajímavosti a zprávičky ze světa savců.

Upozornění a prosba
  Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější a pravdivé údaje, nemůžeme je vždy zcela zaručit. Prosíme Vás také o shovívavost, neboť na stránkách se stále průběžně pracuje. Děkujeme za pochopení.

  Váš prohlížeč neumí, nebo má vypnuté používání kaskádových stylů (CSS). I když nejsou pro stránku příliš důležité, s jejich pomocí vypadá text na této stránce lépe.

   Hledej
jen na doméně savci.upol.cz
Zprávy ze světa savců
  Před 25 miliony let žil kytovec, příbuzný velryb, s chrupem dravce. Dostal vědecké jméno Janjucetus hunderi.  ...více »

  V Číně byla objevena fosílie jurského savce připomínajícího způsobem života a tvarem těla vydru či ptakopyska.  ...více »

  Na Madagaskaru objevili dva nové druhy poloopic z čeledi Cheirogalidae. Byly popsány jako Microcebus lehilahytsara a Mirza zaza.  ...více »

  Australští vědci odhalili nový druh delfínovitého savce. Tento kytovec byl pojmenován jako Orcaella heinsohni.  ...více »

  V jižní Tanzánii byl objeven nový druh opice. Primát patří do přípuzenstva mangabejů. Vědecky byl pojmenován jako Lophocebus kipunji.  ...více »

  Přírodovědci nalezli na tržnici v centrálním Laosu dosud neznámý druh hlodavce. Nový druh byl nazván Laonastes aenigmamus a byl zařazen do zcela nové čeledi.  ...více »

Starší příspěvky
Vybrali jste "Nej knihu"
Technické informace
Mapa a informace o webu
Pravidla pro dotazy
Dnes je
Poslední aktualizace