Savci.upol.cz Pravidla a poštovní formulář Savci.upol.cz

 

Pravidla pro dotazy

  1. Předtím, než nám odešlete svůj dotaz, se zkuste přesvědčit, jestli odpověď není na našich stránkách již uvedena. Vyzkoušejte vyhledávací políčko na redakční stránce, kde můžete zadat hledané heslo. Projděte si systém savců nebo stránku s již dříve zodpovězenými dotazy. Zvažte také, zda Vám k odpovědi nemůže pomoci vhodná literatura.

  2. Nemůžeme vědět vše. Některé dotazy bývají velmi zajímavé či inspirativní a rádi po odpovědi zapátráme. Nemějte nám však za zlé, když se nám nepodaří najít uspokojivou odpověď. Některé opravdu zajímavé a často se opakující dotazy můžete najít na stránce "Dotazy z klokaní kapsy".

  3. Pokud neuvedete správně Váš e-mail, nemůžete logicky očekávat, že Vám bude odpověď doručena. I takové dotazy dostáváme a je nám pak líto, když odpověď nelze tazateli doručit.

  4. Na otázky, které se netýkají savců, neodpovídáme. Nevhodné, vulgární a nesmyslné dotazy jdou ihned do koše.

  5. Nemůžeme za nikoho zpracovávat domácí úkoly, referáty, seminární práce apod. Kdo si myslí, že na to "vyzraje", když zaúkoluje nás, ten se mýlí. Na druhou stranu Vám ale rádi doporučímě literaturu ke studiu, pomůžeme s vyhledáním zdrojů, osnovou nebo vaši práci zkonzultujeme.

  6. Na chovatelské dotazy odpovídáme jen v omezeném rozsahu, zejména pokud jde o problematiku vyžadující veterinární šetření. K chovatelství se vztahuje několik specializovaných stránek, kde Vám pomohou nebo poradí specialisté na konkrétní druh.

  7. Mezi základní lidskou slušnost patří podepsat se. Zkuste to alespoň křestním jménem. Pokud uvedete do dotazu také proč Vás odpověď na vaši otázku zajímá a kolik Vám je let, budeme rádi. My jsme také zvědaví ;-)

  8. Jestliže Váš dotaz splňuje všechny podmínky, měli byste očekávat odpověď do 14 dnů. Pokud Vám v této době neodpovíme, zašlete dotaz raději znovu. Dotaz se mohl cestou k nám ztratit.

  9. Na závěr ještě jednu důležitou připomínku - nemusíte posílat jen dotazy. Budeme velice rádi za každý námět, nápad, upozornění, komentář, nabídku nebo jen pozdrav :-) Internetová encyklopedie o savcích se vyvíjí hlavně na základě Vašeho zájmu.
Formulář pro Váš dotaz, podnět, komentář nebo připomínku:

Váš e-mail:         

Pokud Vám odeslání vzkazu nebo dotazu pomocí tohoto formuláře nevyhovuje, např. chcete zaslat rozsáhlejší text nebo přílohu, napište nám běžným způsobem na adresu


© Savci.upol.cz 2005